Anamur Belediye Başkanı Durmuş Deniz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen programlara katıldı.

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen resmi tören programına CHP Anamur İlçe Başkan ve Yönetimi,   Meclis Üyeleri ve Belediye Birim Müdürleri ile katılan Başkan Deniz, Anamur İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün gerçekleştirdiği çelenk sunma programının ardından Akdeniz ve Fatih İlkokulları tarafından ortak hazırlanan kutlama programına, öğleden sonra da Gümüş Okullarının programına katıldı.

Öğrenciler tarafından sergilenen oyunları izleyen Başkan Durmuş Deniz,  yarışmalarda dereceye giren öğrencilere madalya ve hediyelerini takdim etti. Milli ve Dini Bayramların birlik beraberlik içerisinde ve büyük bir coşku ile kutlanması gerektiğini vurgulayan Anamur Belediye Başkanı Durmuş Deniz; “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında ilçemizde okullarımız tarafından düzenlenen programlara İlçe protokolü ile birlikte katılıyoruz.  Çocuklarımız tarafından sergilenen gösterileri büyük bir ilgi ile takip ettik. Bundan sonra hem Dini ve Milli Bayramlarda hem de özel günlerde vatandaşlarımızla dayanışma içinde olmaya, Anamur Belediyesi olarak ilçemizin birlik ve beraberliğini pekiştirecek bu tarz etkinliklerin içerisinde olmaya devam edeceğiz.

Bu vesile ile TBMM’nin açılışının 104. yıl dönümünü ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarımıza armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum” dedi.