Başkan Deniz; “Anamur’u Ortak Akıl İle Yöneteceğiz”

Anamur Belediye Başkanı Durmuş Deniz, farklı fikirlere açık olduklarını ve kenti ortak akılla yöneteceklerini ifade etti.

Hayırlı olsun ziyaretine gelen MHP İlçe Başkanı Mehmet Yayla, AK Parti İlçe Başkanı Burak Bulut, MHP ve Ak Parti Yöneticileri ile seçilen muhalefet meclis üyelerini makamında ağırlayan Belediye Başkanı Durmuş Deniz ilk görüşmesinde ortak akıl mesajı verdi.

Meclis toplantısı öncesi Belediye Başkanı Durmuş Deniz’e hayırlı olsun ziyaretinde bulunan heyet, Anamur Belediyesi’nin hayata geçireceği projelere destek vereceklerini belirtti. İlçe Başkanları ve Belediye Meclis Üyelerini memnuniyetle karşılayan Başkan Deniz ziyaretleri nedeniyle heyete teşekkür etti. Ortak akla ve istişareye verdiği önemi bir kez daha dile getiren Belediye Başkanı Deniz; “Ziyaretlerinden dolayı ilçe başkanlarımıza ve meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. Ayrıca ilçemize kazandıracağımız hizmetlerde vereceğiniz desteklerden dolayı şimdiden şükranlarımı sunuyorum. Biz seçim döneminde sürekli ortak aklın ve istişarenin önemini vurguladık. Seçildikten sonrada bu fikrimizi hayata geçirecek işlere imza atacağız. Bugün gerçekleştireceğimiz meclis toplantısında Kent Konseyi’nin kurulması için karar alacağız. Resmi prosedürleri tamamladıktan sonrada Kent Konseyi’nde hem siyasi partilerden hem sivil toplum kuruluşlarından hem resmi kurumlarımızdan hem de vatandaşlarımızdan temsilciler olacak. Böylece ilçemizle ilgili bir karar alınacağında kentin tüm dinamikleri bu kararın arkasında olacak. Mersin Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere, merkezi hükümetimizle, kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları ile ve vatandaşlarımızla uyumlu bir şekilde ilçemize hizmet edeceğiz. Ben yaptım oldu yerine biz hep birlikte başarırız diyeceğiz ve ilçemizi modern kentlerde bulunan imkânlarla donatacağız” dedi.