Duyuru | Anamur Milli İradeye Sahip Çıktı

‘’15 Temmuz Demokrasi Şehitlerini Anma ve Milli İradeye Sahip Çıkma Programı’’ halkın yoğun katılımı ile Anamur’da gerçekleşti.

Anamur Kaymakamı Cengiz Cantürk, Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe ve Başkan Yardımcıları, Anamur Garnizon Komutanı Albay Şaban Delioğlu, Anamur Emniyet Müdürü M. Ercan Yılmaz, Anamur İlçe Jandarma Bölük Komutanı Binbaşı Serdar Cangökçe, Anamur İlçe Müftüsü Zeynal Abidin Çınar, Siyasi Parti temsilcileri, STK'lar ve Anamur halkının katılımı ile otogardan yürüyüş ile başladı  

 Yeni Cumhuriyet Meydanında devam eden nöbette günün anlam ve önemini anlatan konuşmayı Anamur Kaymakamı Cengiz Cantürk yaptı. 249 Demokrasi Şehidin tamamı ismi İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İlyas Mercan tarafından okunurken protokol ve tüm Anamur halkı her şehit ismi için ‘burada’ diyerek saygı duruşunda bulundular.

Program ilçe müftülüğünün Kuran-ı Kerim tilaveti ve demokrasi şehitleri için yapılan duaların ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşması canlı yayında izlendi katılımcılara.

 

 Anamur Belediyesi tarafından 1000 adet Türk Bayrağı yürüyüşe katılan vatandaşlara dağıtımı, Yeni Cumhuriyet Meydanı süslenmesi, masa sandalye desteği, sahne kurulması ve ses sistemi, sinevizyon kurulması, keşkek ve şerbet ikramı yapıldı. Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe Kanal 33 Tv’de verdiği röportajda öncelikle ‘’Tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Anma töreni mülki idari amirlerin başkanlığında tüm siyasi partilerin, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlarımızla beraber siyaset üstü bir sahiplenme ile şehitlerimize ve milli idareye sahip çıkıldı. Anamur Belediyesi olarak bizde buradayız. Asil Türk milletine yakışır bir anma programını gerçekleştiriyoruz. İnşallah bu hain darbe girişimi bir daha olmaz çocuklarımız ve torunlarımız bir daha bu hain darbe girişimi ile karşılaşmaz bundan ders alırız. Türk milleti ilelebet payidar kalacak yaşasın Türk milleti Ne Mutlu Türküm Diyene’’. Dedi

 

         Kaymakam Cengiz Cantürk’ün su uyur düşman uyumaz atasözünü hatırlatarak ‘’ O zaman bizde uyumayacağız ve demokrasi nöbetimizi sabaha kadar sürdüreceğiz’’ çağrısının ardından sabaha kadar sürecek olan demokrasi nöbeti yarında İskele Meydanında devam edecek.

 Eklenme Tarihi: