Duyuru | HANIMELİ İHTİYAÇ BANKASI 8 YAŞINDA

 

      

HANIMELİ 8 YAŞINDA

Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe’nin   birinci döneminde faaliyete geçirdiği sosyal projelerinden birisi olan Hanımeli İhtiyaç Bankası 8. Yılını doldurdu.

Projenin 8. Yılını doldurması sebebiyle  Başkan Türe  Hanımeli İhtiyaç Bankasında basınla bir araya geldi.

Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe sık sık gelen şehit haberleri nedeni ile büyük bir kutlama yapmadıklarını belirterek başladı konuşmasına . Türe“  8. Yıl önce büyük bir  heyecan ve dayanışma ile  hanımlarımız öncülüğünde kurduğumuz Hanımeli İhtiyaç Bankamız enerjisini kaybetmeden hizmetine devam ediyor. Ben öncelikle buraya yardım eden vatandaşlarımıza, bağışçılarımıza, burada özveri ile çalışan personelimize  çok teşekkür ederim . Alan elin veren eli görmediği, siyaset ayrımının yapılmadığı, gerektiğinde köy şehir, ilçe dışı fark etmeden adrese teslim bir sistem kurduk. Bu proje Türkiye’ de birçok belediyenin örnek aldığı, gelip yerinde inceleyip uygulamaya koyduğu bir sistemdir.” Şeklinde konuştu.

 Konuşmasını bitiren Türe basınla şu bilgi notunu paylaştı  “ 29 Mart 2009 yılında göreve geldiğimiz günden bu yana, Anamur’un yararına projeler üretmeye çalıştık. Vizyonumuzu her zaman geniş tuttuk.  Anamur’un gelişmiş bir kent statüsü kazanması için fikirler ürettik. Onlarca fiziki projeyi hayata geçirdik.

       Yalnızca fiziki hizmetlerle gelişme sağlayamayacağımızın bilincindeydik. Toplumsal vicdanı temsil eden, pozitif ayrımcılık yapan, Sosyal Belediyecilik anlayışının en iyi örneklerini sergileme yarışına girdik.

 Bu kapsamda 3 Şubat 2010 yılında vatandaşlarımızın da desteğini alarak Hanımeli İhtiyaç Bankası’nı kurduk.

       Kimseyi kırmadan, rencide etmeden, alan elin veren eli görmediği bir yardım sistemi oluşturduk. Binlerce ihtiyaç sahibine ulaştık. On binlerce parça malzeme yardımı yaptık.

       Binlerce paket gıda yardımı yaptık.

       Hemşerilerimizin ve yardımsever vatandaşlarımızın desteği ile;

       Anamur’da tam anlamıyla bir gönül köprüsü kurduk.

       Dert nerde ise, Hanımeli orda olsun istedik.

       Yara kimde ise, Hanımeli ona merhem olsun istedik.

  Mesai gözetmedik, gece de gündüzde her daim ihtiyaç sahibinin yanında olduk.

       Uzakmış, yakınmış demedik, en uzak mahallemizde, çevre ilçelerimizde, illerimizde hatta Suriye-Bayırbucak’da Türkmenlerimize uzatılan yardım elinde,  Suriye El-Bab ve Suriye İdlib’de görev yapan kahraman askerlerimizin yanında biz vardık.

 

  Bugün 8. Kuruluş Yılı’nı kutladığımız Hanımeli İhtiyaç Bankası, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı mahcup etmeden çalışmalarına devam ediyor. 8 yılda sizlerin de desteği ile yaklaşık;

• 17.000 gıda paketi,

• 250.000 parça elbise,

• 350 koltuk takımı,

• 650 adet tek çekyat,

• 220 adet soba

• 500’e yakın beyaz eşya,

• 2000’e yakın yatak,

• 30’dan fazla evi baştan sona donattık

. Toplu Nikah Törenleri düzenledik.

• Evlenen birçok gencimizin evini sil baştan döşedik,

• Evi yanan vatandaşlarımıza anında müdahale ettik.

  Bütün bunların yanı sıra sayamadığımız kadar çok sayıda ihtiyaç malzemesini ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırdık.

  Toplumsal dayanışma ve yardımlaşma konusunda, Sosyal Belediyecilik anlayışının örnek teşkil edecek konuma getirilmesinde, komşusu aç iken tok yatamayan değerli hemşerilerimizin katkısı bizleri gerçekten gururlandırıyor.

Başkan Türe bilgi paylaşımından sonra Hanımeli Personeli Neslihan Oktan, Kazım Yıldız’ a teşekkür belgesi verirken tüm bağışçılar adına bağışçı Serpil Kafesoğlu’ na plaket taktiminde bulundu. 

 

                                                                                                                                                                               

 Eklenme Tarihi: