Haber | Anamur Belediyesi Kültür Merkezi Açılışa Hazırlanıyor

8 yıldır yaptığı projelerle adından her fırsatta söz ettiren Anamur Belediyesi bu kez de toplam 10 bin Kişilik Çok Amaçlı Düğün ve Toplantı Salonu’nun açılışına hazırlanıyor.

4018 m2 arsa üzerine kurulmuş 1. Katta 5000 kişilik salon, 2. kat 500 kişilik salon, 3. Kat 1500 kişilik salonu,3000 kişilik açık alanı olan Kültür Merkezi’nin asansör sistemi, komple binayı besleyen jeneratör sistemi, yangın söndürme sistemi, içerisinde çamaşırhane, mutfak, gelin-damat odası, sanatçı kulisi, dışarıda 6 adet işyeri, çay bahçesi, çocuk parkı, 250 araçlık otoparkı olan Kültür Merkezi’nin her katında bağımsız merkezi ısıtmalı ve soğutmalı sistem, ile aynı anda 4 farklı etkinlik düzenlenebilecek. 

Proje’nin yapımına başlanılan günden itibaren sık sık giderek incelemelerde bulunan Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe verdiği bilgide Avrupa Birliği Normlarına uygun tüm sistemlerinin bulunduğu, çevre il ve ilçelerde eşi benzeri olmayan bir tesisin Anamur’a kazandırdıklarını ifade ederek Anamur halkına hayırlı olmasını diledi.
Anamur Belediyesi Kültür Merkezi çok yakında büyük bir açılışla hizmete girecek.

 

 Eklenme Tarihi: