Haber | Anamur Otogarının Temeli Atıldı

Esnaf gezisinin ardından yeni yapılacak olan Anamur Otogarının temeli atıldı. Temel Atma Töreninde Mersin Büyükşehir Belediyesi Muhtarlıklar Daire Başkanı Erkan Atıcı, Anamur’a yapılan ve yapımı devam eden projeler hakkında genel bilgi verdi.

Daha sonra kürsüye gelen Belediye Başkanı Mehmet Türe, 2014’ten sonra Büyükşehir Belediyesi yasası gereği, ilçelerdeki birçok hizmetlerin Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacağının anlatıldığını kaydetti. Bu kapsamda bu yılda Anamurda 40 kişilik bir ekip ve ekipmanla Anamurda 3 noktadan başlatılan çalışmalarla bu yıl kırsaldaki yol sorununun bitirileceğini söyledi.

Anamur’a verdiği hizmetlerden dolayı Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a teşekkür eden Belediye Başkanı Mehmet Türe, 2019 sonuna kadarda Anamur da içme suyu probleminin ortadan kalkacağını söyledi. 

Temeli atılan otogarın 2 ay  önce başladığını ve 400 günde bitirileceğini kaydeden Türe, boşaltılan eski otogarında, Büyükşehir Belediyesi tarafından alt katının engelsiz yaşam merkezi ve ilk üç katının da kültür merkezi olarak hayata geçeceğini belirtti.  Eklenme Tarihi: