Haber | Anamur’da Cumhuriyet Bayramı Kutlandı

Anamur’da Cumhuriyetin 94.  Yaşı Anamur Belediyesi tarafından  muhteşem bir konserle kutlandı.

Anamur Belediyesi Kültür Sosyal İşler Müdürlüğünce  düzenlenen kutlamalara Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe,  Anamur Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Ömer Seymen, Belediye Meclis üyesi Ayhan Yıldız, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Gürel ve çok sayıda vatandaş katıldı.  

Gece yaklaşık 60 Anamur Belediye Konservatuvarı öğrencisinin meşale gösterisi sonrası saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması  ile başladı. Anamur Belediyesi Halk Oyunları Ekibinin gösterisi ile devam etti. Gecede Sevilen sanatçı Yıldız Çam sahne aldı. Yaklaşık iki saat sahnede kalan Yıldız Çam  “Neredesin Sen, Mihriban,  Hasret Kimseye Kalmasın” gibi efsaneleşmiş türküler, şarkılar seslendirdi. Konserde Sanatçı Yıldız Çam’a Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe ve Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Ömer Seymen tarafından plaket takdiminde  bulundu.  

Başkan Türe: “Bu Vatanı Bölemeyecekler, Asil Türk milletini Birbirine Düşüremeyecekler.”
Plaket takdimi sonrası söz alan Başkan Türe” “Cumhuriyetimizin 94. Yaşını kutluyoruz. Henüz çok genç bir cumhuriyetiz ama bizim temellerimiz 5 bin yıl öncesine dayanıyor.  Son zamanlarda ülkemiz üzerinde çok değişik oyunlar oynanıyor. Hani bir söz var ya Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktur tam olarak o noktadayız.  Üç kıtadaki soydaşlarımızın ekonomik, siyasi bağımsızlık gibi sıkıntılarından dolayı Türkiye Cumhuriyetine umut bağladılar. Bizler 3 kıtaya hâkim olmuş bir ecdadın torunları olduğumuz için tarihsel bir sorumluluk taşıyoruz. Ne yazık ki bu sorumluluğu yerine getiremiyoruz. Dışardaki düşmanlarla içerdeki hainler ele ele verip vatanımıza haince saldırmaktadırlar. Ama unuttukları bir şeyler var Türkiye Cumhuriyetinin sınırları şehit kanları ile çizilmiştir. Bu vatanı bölemeyecekler, asil Türk milletini birbirine düşüremeyecekler. Çünkü bizim Atatürk ilke ve inkılaplarına, Atatürk’ümüze, vatanımıza sımsıkı bağlı gençlerimiz var.

Bu vatan için her şeyi, siyaseti bir kenara bırakıp rehber olarak Kuran’ı lider olarak Mustafa Kemal Atatürk’ü anacağız. Bizim Allah ile aramıza girmeye, Mustafa Kemal Atatürk ile aramıza girmeye hiç kimsenin hakkı yok. “ şeklinde konuştu.

Gecenin sürprizi ise Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe’den geldi.  Başkan Türe gecede Sabahatin Ali tarafından kaleme alınan  “Aldırma Gönül” isimli türküyü seslendirdi.  

Konser ve Kutlamalar Sanatçı Yıldız Çam, Başkan Mehmet Türe ve vatandaşların Türk bayrağı sallayarak Türkiyem ve Hoş gelişler ola Mustafa Kemal Paşa parçalarını söyledikten sonra sona erdi.

 

 

 

 Eklenme Tarihi: