Haber | ANAMURLULAR KARA VE EĞLENCEYE DOYDU

   Anamur Belediyesi tarafından bu yıl 2. Si organize edilen “Anamur Belediyesi Kar Şenliği” Anamur’da eğlenceyi zirveye taşıdı.

   Anamur Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ve Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü işbirliği ile Cumhuriyet Meydanında gerçekleşen kar etkinliğine binlerce kişi katıldı.

    Müzik eşliğinde eğlenen misafirlere Anamur Belediye Personeli tarafından salep ve portakal suyu ikramında bulunulurken çocuklara balon, şeker ve boyama kitapları hediye edildi.

Etkinlikte bir konuşa yapan Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe “ içerde ve dışarda hainlerle mücadele eden, İslam’ın son ordusu askerimiz, büyük kahramanlıklar göstererek   Doğu’ da Güneydoğu da, Afrin’ de canı pahasına savaşıyorlar. Gönül ister ki şehitlerimiz olmasın, gencecik fidanlar toprağa verilmesin ama bu kutsal topraklarda bu coğrafyada yaşamanın  bir bedeli oluyor, yiğitlerimiz şehit oluyor.  Sanmasınlar ki biz ölmekten, şehit olmaktan korkuyoruz. Şehit olmak peygamberlikten sonraki en büyük mertebe biz bunun bilince olan bir milletiz. Terör örgütleri sadece cephede saldırmıyor aynı zamanda  ekonomik ve sosyal olarak İnsanlarımız, toplumumuzu psikolojik  da bizi çökertmeyi hedefliyorlar. İşte biz bunlara inat bu vatanı böldürmeyeceğiz, birlik ve beraberliğimizi bozdurmayacağız, normal hayatlarımızı sürdüreceğiz.  İstiyorlar ki fuarlar, festivaller, etkinlikler yapılmasın ama biz onlara inat sokaklara inip çocuklarımızı güldüreceğiz.  “ dedi

“ Personelimize Teşekkür Ederim”

Sözlerine devam eden türe personelini unutmadı.  Türe “ Sabahın 4. De ellerinde kürekle, çuvalla 3 kamyon karı 50 km uzaktan bizim için getiren Fen İşleri Müdürlüğü personelimize ve  halkımız için düzenlenen her etkinlikte başla çalışan personellerimize teşekkür ederim. “ şeklinde konuştu.

Şehitleri de unutmayan Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe Törene katılan çocuklarla birlikte  yakın zaman önce kaybettiğimiz şehitlerimiz Halil İbrahim Şık ve Hasan Kuş adına  zeytin ağacı dikti.

 

 Eklenme Tarihi: