Haber | ASPEG’den Başkan Türe’ye ziyaret.

Ulusal ve Uluslararası düzeyde mağaraların araştırılması ve kayıt altına alınması için birçok çalışma gerçekleştiren Anadolu Speleoloji Grubu Derneği Anamur’a gelerek Anamur ve çevresinde yer alan mağaralarda araştırma ve inceleme çalışmalarına başladı. Geçtiğimiz yıllarda da Anamur’da mağaralar üzerine Ulusal ve Uluslararası mağaracılarla araştırmalar gerçekleştiren ASPEG bu yılda Digitürk-BEİN –İZ TV nin katkıları ile Anamur mağaralarında inceleme yapacak, Ulusal ve Uluslararası tanıtıma katkı sağlayacak Anamur’da Köşekbükü Astım Mağarasını inceleyen ekip mağara inceleme ve çekimlerinin ardından Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe ile bir röportaj gerçekleştirdi. ASPEG ve BEİN-İZ TV ekibi Anamur’un Mağaraların yanı sıra Anamurium Antik Kenti, Mamure Kalesi ve tarım alanlarında çekimler gerçekleştirdi.

Anadolu Speleoloji Grubu Derneği Başkanı Ender Usuloğlu ve ASPEG, AKÜMAK ve Mağara Araştırma Derneğinden oluşan 19 kişilik grup 30 Ağustos Salı günü Başkan Türe’yi makamında ziyaret etti. Dernek başkanı Usuloğlu Başkan Türe’ye kendilerine verdiği destek dolayısı ile teşekkür ederek Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk nezdinde tüm şehitleri anarak 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladı.

BEİN-İZ TV ve Digitürk’de yayınlanacak olan tanıtım belgesellerinin çekimi ve Mağaraların sportif anlamda daha derine inilmesi için yapılacak olan araştırmalar 10 Eylül’e kadar devam edecek.

 Eklenme Tarihi: