Haber | Başkan Türe Köşekbükü Astım Mağarasını İnceledi

Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe 17 Nisan 2017 Pazartesi günü Köşekbükü Astım Mağarasında incelemelerde bulundu.

Anamur Belediyesi tarafından Mersin Büyükşehir Belediyesi (METAB) desteği ile yaklaşık 5 ay önce restorasyonuna başlanan Anamur Köşekbükü Astım Mağarasında çalışmalar son aşamaya gelirken Başkan Mehmet Türe teknik ekibi ile birlikte yapılan çalışmaları inceledi. Çalışanlara kolaylıklar dileyen Başkan Mehmet Türe Köşekbükü Astım Mağarası restorasyon çalışmasının son aşamasına gelindiğini yolların da elden geçirilerek tekrar düzenleneceğini ve kolay bir ulaşımın sağlanarak Anamur Turizmine kazandırılacağını belirtti.

Köşekbükü Mağarası ve çevresi baştan aşağı yenilenirken mağara dışında bulunan ve kafeterya olarak hizmet verecek olan taş binada yüzey temizleme, kapı, pencere yenileme, mutfak çalışması yapıldı. Bölgenin dokusuna uygun ahşap malzeme ile taş bina üstüne ikinci kat teras çalışması da yapıldı. Mağara civarında ki yol da taş kaplama çalışması, aydınlatma, kenar çitleri ve çiçeklik çalışmaları tamamlandı. Mağara alanı ana girişine otopark alanı oluşturulurken birde nöbetçi kulübesi inşa edildi.

Bölgede Anamur Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ve Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri mağara düzenleme çalışmasına başladı.

Önümüzde günlerde Köşekbükü Astım Mağarası’nın açılışı gerçekleşecek.Eklenme Tarihi: 17 Nisan 2017