Haber | Başkan Türe’den Kırıkkale’ye Anlamlı Ziyaret

Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Gürel ve beraberindekilerle beraber Kırıkkale’de eski mesai arkadaşı Şehit J. Asb. Üçvş. Türker Güçlütürk’ün baba evini ziyaret etti.
Ziyaret sırasında eski mesai arkadaşı devresi Musa Sarı, Eski Kırıkkale Belediye Başkanı Mustafa Pekdoğan ve Kırıkkale Şehit Aileleri Dernek Başkanı ile birlikte Şehit Türker Güçlütürk’ün evine ziyaret gerçekleştirildi.
Başkan Türe Şehit Türker’in ailesine her zaman operasyonlarda beraber olduğunu ve Şehidimizle çalışmaktan mutluluk duyduğunu belirtti.
Başkan Türe Şehit Güçlütürk’ün şahadeti nasıl içtiğini ailesine anlatımında 04.10.1992 yılında bir görev için iki tim Muş Çizmeburun kırsalına intikal ettikleri yolda köy koruyucuları sandıkları teröristlerin olduğu Türker Astsubayın bizde askeriz dediği ve çatışma çıktığını, şoför mahallinde Şehit Türker Astsubayın olduğu belirtti bu sırada bölücü terör örgütü mensuplarının açtığı ateş sonrası Başkan Türe, Türker Astsubayın Kucağında şehit düştüğünü söyledi.
Başkan Türe şehit haberinin eşine kendisinin haber verdiğini belirtti Eşinin kapıyı açtığında Türker’im şehit mi oldu diye ağladığını ve sakinleştirmek için biraz zaman harcadıklarını daha sonrasında helikopter ile Kırıkkale’ye Şehidin na’şı ile birlikte gönderdiğini söyledi.
Başkan Türe Şehit Türker’in çocukları ve eşi ile telefonla görüşerek her zaman Anamur’a beklediğini belirtti.
Şehit Türker’in kardeşi ziyaretlerinden dolayı Başkan Türe’ye teşekkür etti. Başkan Türe Şehit Türker’le birlikte çekildiği resimleri gösterdi.
Başkan Türe ziyaretin ardından Kırıkkale’den ayrıldı.Eklenme Tarihi: