Haber | BAŞKAN TÜREDEN KUDÜS AÇIKLAMASI

SAYGIDEGER KAMUOYU
Bildiğiniz üzere bize HZ. Muhammet(s.a.v) Peygamber Efendimizin emaneti olan kutsal şehrimiz Kudüs var olduğundan beri yıkıcı güçlerin baskısı altındadır. Bugüne kadar olan tarihi süreç boyunca bir çok baskıya ve yıkıcı istilaya maruz kalmıştır. İstatistiklere göre bugüne kadar 23 defa işgal edilmiş, 52 defa saldırıya uğramıştır ve her defasında Müslümanlarca geri alınmıştır.. bunun en yakın örneği 1967 yılında yaşanan 6 gün savaşlarıdır. 
NEDEN KUDÜS ?
Öncelikle Kudüs’ü tanıyacak olursak; Kurana göre Kudüs’ün kelime anlamı "Kabe’ ye en uzaktaki mescit" demektir.
İnsanlık tarihlerinin en eski şehirlerinden birisi olan Kudüs Ortadoğu’da, Akdeniz ve Ölü Deniz’in kuzey sınırı arasında yer alır. Bazı dünya devletlerince tanınmasa da Filistin’in Başkentidir. Ve konum olarak şehrin ortasında yüksek bir tepede kurulmuş ve çevresi 7 kapılı duvarlarla çevrilidir. 
Kudüs dünyanın en yaygın üç dini olan olan İslam, Yahudilik ve Hristiyanlık için önemli manevi değere sahiptir ve kutsal sayılır. 
İslamiyet’te Kudüs; milattan sonra 610 yılında ilk kıble olmuştur ve Kur’an’a göre Hz. Muhammed, 10 yıl sonra Miraç’a bu şehirden çıkmıştır. 
Şu iyi bilinmelidir ki Kudüs Müslümanların ana toprağıdır. Nasıl ki evlatlar analarından vazgeçemezse biz Müslümanlarda Kudüs’ten vazgeçmeyiz. 
Tarihten bu güne haçlı zihniyetine karşı Kudüs için verdiğimiz binlerce şehitlerin kanını hiçe sayıp, bir köşede sessizce bekleyemeyiz, gerekirse yine binlerce şehit veririz ve Mescidi Aksa’ yı Ezansız, Namazsız, Müslümansız bırakmayız. 
Ve geldiğimiz şu noktada yine Kutsal şehir İsrail ve Amerika Birleşik Devletlerinin işbirliği ile resmen işgal edilmiş durumdadır. 
Skandalların Başkanı olarak tanınan ABD Başkanı Donald Trump’ ın yaptığı “Kudüs için İsrail’in Başkentidir” açıklamasından sonra bir kez daha vurgulama gereği duyduk ki Kudüs başta bütün Müslümanların olmak üzere biz TÜRKLERİN kıymetlisidir. 
İçinde bulunduğumuz şu süreç tüm ülkenin, TÜRKİYE CUMHURİYETİ’ nin hatta Müslüman aleminin birlik olma günüdür. Herkesi birlik olmaya davet ediyoruz. 
Ve belirtmek isteriz ki Biz Türkiye’ nin en güney ucu olan Anamur’dan sesleniyoruz; Anamur Belediyesi ve Anamur halkı olarak üzerimize düşeni yapmaya hazırız…
Mehmet Türe - Anamur Belediye BaşkanıEklenme Tarihi: