Haber | "Bir Destandır Çanakkale" Tiyatro Gösterisi Büyük Beğeni Aldı

Anamur Belediye Konservatuvarı Tiyatro Bölümü tarafından hazırlanan "Bir Destandır Çanakkale" tiyatrosu 24 Mayıs 2017 çarşamba günü Anamur Kültür Merkezinde sergilendi. 

Seyirciler tarafından büyük beğeni alan tiyatro gösterisine Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, Mersin Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ali Rıza Kibrit, İlçe Eğitim Müdürü Aziz Dağıstan, Mersin Yazarlar Derneği Başkan Yardımcısı Çınar Arıkan, Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Gürel, Sezai Şimşek, Mahmut Kara, Anamur Kardeş Kentler Derneği Başkanı Akif Altınbıçak,Türk Eğitim-Sen Derneği Başkanı Harun Taşdemir, Anamur Özel Uğur Okulları Müdürü Abit Eski, Anamur Belediye Spor Kulüp Başkan Yardımcısı Ahmet Türe ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal marşı ile başlayan tiyatro gösterisinde cepheye giden askerler, cephede savaşan ve şehit olan askerlerin aileleri ve Mustafa Kemal Atatürk'ün cephede yaşadıkları canlandırıldı.

Tiyatro sonrası Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe ve İlçe Eğitim Müdürü Aziz Dağıstan Anamur Belediye Konservatuvarı Tiyatro Bölümü kursiyerlerine teşekkür belgesi taktim etti.

Programda Konuşan Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe sergilenen tiyatroda emeği geçen herkese teşekkür ederken "Oyunun içinde söylenildiği gibi Türk Milletinin ne ilk savaşı ne son savaşı, hala savaşlar devam ediyor ama biz Türk Milleti olarak sağcısı ile solcusu ile Alevi'si ile Sünni'si ile Türk'ü ile Kürt'ü ile tek yumruk olacağız bütün savaşları kazanacağız" dedi.

Tiyatro Bölümü Kursiyerleri izleyiciler tarafından büyük beğeni ve alkış aldı.

 

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, gece

 

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi

 

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, oturuyor

 

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, ayakkabılar ve güneş gözlüğü

 

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, ayakta duran insanlar ve gece

 

Görüntünün olası içeriği: 13 kişi, oturan insanlar

 

Görüntünün olası içeriği: 31 kişi, gülümseyen insanlar, oturan insanlar, kalabalık ve iç mekan

 

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve iç mekanEklenme Tarihi: