Haber | Gazi´ye Makam Araçlı Teşekkür Konvoyu

Kayseri´de Kayseri Komando Tugay Komutanlığından izine çıkan er ve erbaşları taşıyan araca yapılan bombalı araç saldırısında, gazi olan ve 8 boyunca tedavi gören Kubilay Şimşek Baba ocağı Anamur´a gelişinde konvoyla karşılandı. Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, makam aracını Gazi Kubilay Şimşek´e tahsis etti. 

Sağlık durumu oldukça iyi görünen Gazi Kubilay Şimşek; “8,5-10 ay kadar hastanede tedavi gördüm. Şu anda memleketim e gelmekten oldukça mutluyum. Tedavim devam edecek.” Dedi.  Ankara Data´da sona eren tedavisinin ardından Uçakla Antalya Gazipaşa Havalanına gelen Şimşek´i burada Gazipaşa Garnizon Komutanı ve Askerlik Şube Başkanı Coşkun Gökdeniz Anamur Belediyesi ve Mersin Büyükşehir Belediyesi MHP´li Meclis Üyesi Ali Rıza Kibrit, Gazinin Babası Mustafa Şimşek, Annesi, Kız Kardeşi Sevgi Şimşek ve Gazinin Anamurda ki arkadaşları ile vatandaşlar katıldı. Karşılama sırasında, ‘Gaziler Şanlı Tarihimizin Ebedi Kahramanlarıdır. Hoş Geldin Gururumuz Kubilay.´ Yazılı pankartla karşılandı. 


Gazipaşa Garnizon Komutanı Yüzbaşı Coşkun Gökdemir, Gazimizi Gazipaşada karşılamaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Onu size emanet ediyorum.” Dedi. Baba Mustafa Şimşek, “Allah yavrumuzu bize bağışladı, bu vatana bağışladı. Şükürler olsun.” Diyerek mutluluğunu dile getirdi. Anne Gülcan Şimşek´te “Evladımın yanındayım.” Dedi. Gazipaşa Havalanı Emniyet Amiri Özkan Bağcı da böyle evlatlar olduğu sürece bu vatana bir şey olmaz.” Diyerek Gazi´ye olan sevgisini dile getirdi. 
Karşılama programını Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe´nin tertip ettiğini ancak şehir dışında olduğu için Başkan adına kendisinin vekalet ettiğini kaydeden Meclis üyesi Ali Rıza Kibrit; “Şehitlik Allah´ın biz kullarına bağışladığı en yüce makamdır. Gazilik hemen arkasından gelir. Şehit ve Gazilerimiz olmasa biz burada rahat hareket edemeyiz. Onun için tüm şehitlerimize ve Kubilay gibi gazi kardeşlerimize teşekkür ediyoruz.” Dedi. 
Belediye Başkanı Mehmet Türe Gazi Kubilay Şimşek için makam aracını tahsis etti. Gazi´ye eşlik eden 50 araçlık konvoy, Gazipaşa Havaalanından saat 16:30´da Anamur´a girdi. Burada Gazinin arkadaşları ve yakınları karşıladı. Türk Bayrakları ve Atatürk posterleri ile süslenen araçlar şehir turunun ardından evlerine bırakıldı. Saldırıda 17 asker ve vatandaşımız şehit olmuş ve 57 vatandaşımızda yaralanmıştı. 

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava

 

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlar

 

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar

 

Görüntünün olası içeriği: 9 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: ayakkabılar, araba ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, gülümseyen insanlar, araba ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: dağ, açık hava ve doğa

Görüntünün olası içeriği: araba ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: araba ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: gökyüzü, dağ, araba, açık hava ve doğa

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, araba ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: gökyüzü, araba, bulut, ağaç, ev ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, araba ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: araba, ağaç, açık hava ve doğa

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, ayakta duran insanlar, sakal ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 11 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava

 Eklenme Tarihi: