Haber | Kalınören Lütfi Özdemir Spor Kompleksinde Vatandaşlar İftarda Buluştu

Anamur Belediyesi, Komşu Mağazası işbirliği ile 31 Mayıs 2017 Çarşamba günü Kalınören Lütfi Özdemir Spor Kompleksinde iftar yemeği düzenledi.

İftar Yemeğine Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, Komşu Mağazaları Genel Müdürü Nezir Aslan, MHP Anamur İlçe Başkanı İsmet Babahan, İlçe Müftüsü Zeynel Abidin Çınar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aziz Dağıstan, Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları, Muhtarlar, Basın mensupları ve yaklaşık bin 500 vatadaş katıldı.

Başkan Türe : “Ülkenin Bir Tarafında Savaş Olurken Diğer Yanında Bayram Olmaz”

Programda bir konuşma gerçekleştiren Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe  “Ülkenin bir tarafında savaş olurken diğer yanında bayram olmaz. Ama her ne olursa olsun dargınlığı kırgınlığı siyasi görüşü bir tarafa bırakıp, bu bayrağa bu vatana sahip çıkacağız.” dedi.

Başkan Mehmet Türe “15 Temmuz Hain Darbe girişimi ve onun devamında, Ortadoğu da Suriye de İran da Irakta siyasi emirlerini artık açıkça beyan ederek ülkemizin bölünmesine, maşa olarak kullandıkları terör örgütlerine açık destek vererek bu aziz milletimizin birlik beraberliğine ve vatanın bütünlüğüne kast etmeleri hepimizin gözünün önünde gerçekleşmekte. Tabii bu kara tablonun yanında güzel şeylerde olmakta. Bu mübarek günde, mübarek saatte, ülkemizin her bir yanında, bugün burada olduğu gibi bu millet bir araya gelmekte kaynaşmakta. Bu millet vatanına, bayrağına, birlik ve beraberliğine sahip çıkmakta.  Tarihte hiçbir zaman bu millet savaştan geri kalmayacak. Zaman gelecek meydan savaşı, zaman gelecek terör örgütlerini destekleyen mihraklarla devam edecek. Atalarımız savaştı kazandı. Ecdadımız savaştı kazandı yokluk içinde. Bizim çocuklarımızda şu anda Doğuda, Güneydoğuda, Suriye de savaşmakta. Tabii ülkenin bir tarafında savaş olurda bir tarafında bayram olmaz. Acımız çok büyük her gün şehitler gelmekte. Ama bizde inanıyoruz ki, bu Aziz Türk Milletinin şehit namzetleri hiçbir zaman bitmeyecek. Şehitlik mertebesine inancımızı hiçbir zaman kaybetmeyeceğiz. Dün atalarımız şehit oldu, bugün çocuklarımız şehit oluyor, bizler şehit oluyoruz, yarın torunlarımız bu ülke için şehit olamaya hazır. Bu süreçte yapmamız gereken, siyasi görüşü bir kenara atarak dargınlıkları küskünlükleri bir kenara atarak kaynaşacağız, omuz omuza vereceğiz. Bu bayrağa bu vatana sahip çıkacağız.” dedi. Her yerde olduğu gibi Anamur Belediyesi olarak düzenledikleri iftar programlarının asıl amacının bu birlik ve beraberliği, tanışma ve dayanışmayı tesis etmek olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Türe, Konuşmasının devamında 8 yılda Anamur için hayata geçirdiği projeler hakkında genel bilgiler verdi. Başkan Türe Komşu Mağazaları Genel Müdürü Nezih Arslan’a programa desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Komşu Mağazaları Genel Müdür Nezih Arslan “Tek mağaza ve 4 çalışanla başladığımız yola şimdi 60 çalışan ve 4 mağaza ile devam ediyoruz.  Başta çalışanlarımıza ve bu tarz etkinliklerde bizi halkımızla buluşturan Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe’ye teşekkür ediyoruz.” dedi.

Yaklaşık bin 500 kişinin katıldığı iftar programında Anamur Belediye Din Görevlisi Yalçın Şahin’in ezan okuması sonrası katılımcılara etli pilav,kuru fasulye, mercimek çorbası, tulumba tatlısı ve ayran ikramı yapıldı. İftar Yemeği Anamur İlçe Müftüsü Zeynel Abidin Çınar’ın iftar duası ile devam etti.

Program Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe Komşu Mağazaları Genel Müdürü Nezih Arslan’a plaket vermesinin ardından  sona erdi.

 

 

 

 

 Eklenme Tarihi: