Haber | Kocamaz’dan Anamur’a İftar Programı

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Yeni Cumhuriyet Meydanında düzenleyeceği iftar programı öncesi Anamurda Esnaf gezisi yaptı. Belediye Başkanı Mehmet Türe ve birim amirleri ile birlikte esnafı ziyaret eden Başkan Kocamaz,  Rumana Hotel de Gazetecilerle kısa bir sohbet toplantısı gerçekleştirdi. Kocamaz toplantıda, emniyet güçleri başta olmak üzere  belediyelerin terörle mücadelede devletin bütün birimlerine yardım etmesi gerektiğinin altını çizdi.  Halka en yakın birimlerin muhtarlardan sonra Belediye Başkanları olduğunu kaydeden Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, seçim döneminde vermiş olduğu Mersin, Kıbrıs Anamur Feribot seferlerinin başlatılması ve Büyükşehir Belediyesine en az iki adet deniz uçağı kazandırılması için arayışların devam ettiğini söyledi. Bir vatandaşın arazisi üzerinden geçen  Kalınören Mahallesi Cebel Mezarlığına yol konusunda MESKi Anamur Koordinasyon Daire Başkanı Muzaffer Akbacı’ya  istimlak yapın talimatı veren Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Anamurdaki kara sinek ve sivrisinekle mücadeleyi daha etkin hale getireceklerinin de altını çizdi. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Anamurda Otogar ve Anamur Halinin temelini attı, Tenis

Anamur Büyükşehir İçin Çok Önemli

30 Mart 2014 öncesi halka verdikleri sözleri bir bir yerine getirmeye devam ettiklerini kaydeden Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamazda Anamur’un kendileri için büyük önem arz ettiğini söyledi. Kocamaz; “Anamur turizm açısından çok baki bir bölge. Bu bölge sahili ile kırsal bölgesi ile topyekün ayağa kaldırılması gerekiyor. Bizde 13 ilçemizde eşit mesafede durarak her yere ulaşmaya çalışıyoruz. Siyasi parti ayırımı yapmadan insanlarımıza hizmet verme gayreti güdüyoruz. İşte onun içinde buralardayız.” Dedi. Büyükşehir yasasından büyük endişe duyduklarını o dönemde sık sık dile getirdiklerini kaydeden Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz sözü Anamur  Hal Kompleksine getirdi. Kocamaz, 3 yıldır mücadele verdikleri hal kompleksi tahsisi hala tamamlayamadıklarını söyledi. Mersin Katı atık projesinin siyasi rekabete kurban gitmek üzere olduğunu kaydeden Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Kim yaparsa yapsın vatandaşa hizmetin bir an önce gelmesi lazım. Bir an yapılacak gaflet, aymazlık, ya da siyaset nedeni ile işi geciktirmeye yönelik davranışlar, o kente ihanettir.” Dedi. Siyaseti yerel ve genel olarak ayırmamak gerektiğini kaydeden Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz; Her yerelin genelle iyi geçinmek zorunda, her genelde yerel ile birlikte hareket etmek zorunda. Siyasi partilerimizi farklı olabilir ama amacımız aynı. Amacımız halka hizmetse o zaman bu işi birlikte yürütme mecburiyetimiz var. Biz bu mücadelesi sonuna kadar sürdüreceğiz. 23 yıldır verdiğimiz mücadele bu anlayışla bu günlere geldi.”  Dedi. Kocamaz yüklenici firmadan işin üzerine yoğun bir şekilde gitmesini istedi ve söz verilen 400 günden daha kısa zamanda bitireceklerine olan inancını belirtti. Mersin Büykşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ve Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe,  beraberindeki heyetle birlikte  daha sonra Emirşah Mahallesi İçme suyu terfi hattının açılış kurdelesini kesti. 


Kocamaz ve Türe Meydanda 5  Bin Kişiyi Selamladı
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, içinde bulunduğumuz bu dönemde her zamankinden daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyacımız olduğunu söyledi.  Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz  her yıl geleneksel  olarak düzenledikleri her ilçede bir iftar yemeğinin bu yıl ki yeni Cumhuriyet Meydanında düzenlenen Anamur programında konuştu. Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe ve kurmayları ile Yeni Cumhuriyet Meydanına gelerek yemeğe katılan yaklaşık 3 bin kişiyi selamlayan Kocamaz; “ Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak Adana ile Antalya arasında yaklaşık bir milyon 800 bin vatandaşımıza hizmet vermekteyiz.  800 mahallemizin yanındayız, kapatılan 40 beldemizin yanındayız. 13 ilçemizin yanındayız. Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak öncelikle insanımıza hizmet verme gayretindeyiz. Yatırımlarımızı da bu merkezde yapıyoruz.” Dedi. İnsanı yaşatmanın hayattaki her şeyden daha önemli olduğunun altını çizen Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz; içinde bulunduğumuz şu ortamda bütün oklar Anadolu’ya çevrilmiş. Bütün gözler bu güzel yurdumuzda. Bize düşen  siyasi dargınlıkları, dini olsun başka bir şey olsun bütün ayrıştırmaları bertaraf edip her zamankinden daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var.” Dedi. Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, günün anlamı ve önemine binaen Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a Lale ve Gelincik figürlü bir plaket takdim etti. Kavurma pilav ve tulumba tatlısının ikram edildiği iftar programı Aşık Sefai’nin konseri ile son buldu. Eklenme Tarihi: