Haber | Sağlık Mahallesinde Vatandaşlar İftar Sofrasında Buluştu

Anamur Belediyesi Efecan A.Ş işbirliği ile sağlık mahallesi ergenekon parkında iftar yemeği düzenlendi.

İftar Yemeğine Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, Efecan A.Ş Müdürü Adem Demir, Belediye Meclis Üyeleleri, Belediye Başkan Yardımcıları ve vatandaşlar katıldı. Anamur Belediye Din Görevlisi Yalçın Şahin’in kuran tilaveti ve dualarının okumasının ardından Ezan ile yüzlerce vatandaş oruçlarını açtılar.

Başkan Türe: "Şehitlik Ruhunun Bittiği Bir Ülke Parçalanmaya Gider"
Sağlık Mahallesi Ergenekon Parkında verilen iftar yemeğinin ardından bir konuşma gerçekleştiren Başkan Mehmet Türe vatandaşlara birlik beraberlik çağrısı yaparken   “Ramazan ayının güzel tarafı birlikte olmak, kırgınlıkları küslükleri bir yana bırakıp birlik beraberliği sağlamakta. İlimiz Mersin’ de  şehitler ili haline  geldi, her gün şehitler gelmekte. Terör örgütlerinin amacı sosyal kültürel hayatı felç etmek, ekonomik anlamda çökertmektir, bunlara inat direneceğiz. Siyaseti kırgınlığı küskünlüğü bir kenara bırakıp  bütün olacağız. Şehitlik ruhunun bittiği bir ülke parçalanmaya gider. Babalarımız, dedelerimiz kanları ile bu toprakları vatan yaptı.  Şu anda da doğuda çocuklarımız canı pahasına şehitler vere vere vatanı kanları ile sulamaktadırlar. Ne pahasına olursa olsun bu vatanı savunacağız birlik olacağız, biz olacağız. Bu bağlamda birlik olmak adına ilçemizde iftar yemekleri düzenledik. “ dedi. 

Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe iftar programına sponsor olan Efecan A.Ş Sahibi Yavuz Yıldırım'ın plaketini Firma Müdürü Adem Demir'e taktim etmesinin ardından program sona erdi. 

Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, gülümseyen insanlar, oturan insanlar, kalabalık, masa, çocuk ve açık hava

 

Görüntünün olası içeriği: 8 kişi, gülümseyen insanlar, oturan insanlar ve açık hava

 

Görüntünün olası içeriği: 10 kişi, kalabalık ve açık hava

 

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, gülümseyen insanlar, oturan insanlar

 

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, açık havaGörüntünün olası içeriği: 7 kişi, gülümseyen insanlar, oturan insanlar, masa, yiyecek ve açık hava

 

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, oturan insanlar, yemek yiyen insanlar, masa, açık hava ve yiyecek

 

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, oturan insanlar ve masa

 

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta ve açık hava

 

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlarEklenme Tarihi: