a
0(324) 814 11 15
Çağrı Merkezi
Share
Nasıl gidilir ?

Antalya'dan Adana'dan Ankara'dan

1. Manavgat, Alanya ve Gazipaşa karayolu üzerinden toplam 260 km uzaklığı vardır. Yol özel araçla 4 saat, Otobüs şirketleriyle 5 saat sürmektedir.

2. Mersin, Erdemli, Silifke, Taşucu, Ovacık, Aydıncık , Bozyazı üzerinden 230 km yol mesafesi ile ulaşılabilir. Yol özel araçla 4 saat, Otobüs şirketleriyle 5 saat sürmektedir.


3. Konya, Karaman, Mut, Gülnar, Aydıncık üzerinden gelinebildiği gibi, Konya, Taşkent, Ermenek üzerinden veya Konya, Seydişehir, Akseki, Alanya, Gazipaşa yoluyla da gelinebilir. Ankara ve Konya'dan Otobüs şirketinin sferleri bulunmaktadır. 


4. Deniz Yolu İle Kıbrıs'tan
 belli dönemlerde Anamur - Girne arasında çalışan deniz otobüsleri ile Kıbrıstan Türkiye'ye denizyolu ile ulaşımı 2 saatin altında bir sürede alabilirsiniz. Girne - Taşucu arasında da çalışan deniz otobüsleri ile de Taşucun'dan ulaşılmaktadır.


Uğranması gereken yerler

Anamur - Gazipaşa, Anamur - Taşkent, Anamur-Gülnar, Anamur-Silifke karayolundaki doğal güzellikler görülmeye değer güzelliktedir.

Anamur karayolu üzerinde Antalya yönünden gelirken Melleç ve Tenzile yolu üzerinde  balık restaurantlarında konaklayabilir, yol kenarındaki muz, keçiboynuzu, yerfıstığı satıcılarından hediyeliklerinizi alabilirsiniz.

Mersin yönünden gelirken Taşucu-Aydıncık arasında muhtelif mola tesislerinde rahatlıkla konaklayabilirsiniz.

Taşkent- Ermenek yoluyla gelirken Anamur yaylalarından geçersiniz. Bu yaylalardan özellikle Abanoz yaylasında mola vermeden, nefis ızgaralarından tatmadan geçmeyiniz.