a
0(324) 814 11 15
Çağrı Merkezi
Share
Anamur'da Tatil için 10 Neden

Tatile Anamur'a gidiyorsunuz. Neden mi ? İşte sebepleri ;

Bozulmamış Doğası

İlk maddede bir itirafta bulunacağım. Anamur'un yolları gerçekten kötü. Ama telaş yapmayın. Antalyadan 4, Alanya - Gazipaşa Havaalanından 1.5 saatlik bir yolculuk ile Anamur'a varabiliyorsunuz. Yol boyunca keskin virajlar ve başka hiç bir yerde göremeyeceğiniz bir manzara sizi bekliyor olacak. Yolların tadını çıkarmaya bakın. Manzaraya odaklanın ve yanınızda bir poşet bulundurun.

 

Caretta Carettalarla Yüzme Fırsatı

Anamur'da caretta carettalarla yüzme şansını yakalayabilirsiniz. Denizi görebileceğiniz en temiz denizlerden birisi. Göz alabildiğine kum plajları ile tatiliniz oldukça eğlenceli geçecektir.


Yaylalarında Kamp İmkanı

Anamur'a yaz aylarında gittiğinizde alışık olmadığınız bir sıcaklıkla karşılaşabilirsiniz. Ama telaş etmeyin, Kaş, Abanoz, Akpınar gibi yaylalarında kamp yapabilirsiniz. Şimdiden söyleyeyim akşamları oldukça soğuk oluyor yanınıza kalın bir şeyler almayı unutmayın.

 

Dragon Çayı Kenarında Alabalık

 

Dragon Çayı üzerinde bulunan Dibek mevkisindeki mesire yerlerinde buz gibi suya girebilir, balık avlayabilir, tutamazsanız bile oradaki restorantlarda alabalık yiyebilirsiniz.


Mamure Kalesi 

 

Ben tarihi yerleri gezmeyi de severim diyorsanız, Mamure Kalesi Türkiye'nin en iyi korunmuş kalelerinden birisidir. Onu da gezme şansınız var. Şehre sadece 4 km uzaklıktaki bu deniz kenarındaki nefis kalede kendinizi bir Cüneyt Arkın filminde hissedebilirsiniz. Aman arkanızdan gelen Bizans askerlerine dikkat edin. Elenora'ya sevgilerle.


Anemurium Antik Kenti

 

Tarihi mekanlara olan ilginizi pekiştirmek için Mamure Kalesinden sonra Anemurium Antik Kentini de ziyaret edebilirsiniz. Üstelik bu Ören yerinin hemen yanındaki plaj, görebileceğinizin en temizidir. Denize girmeyi unutmayın.


Muza ve Çileğe Doyacaksınız

 

Anamur bildiğiniz üzere muzun başkenti. Ancak sadece muz değil Anamur'da bir sürü meyve yetişiyor. Ananas, Mango, Avakado ve Pepino gibi tropikal meyvelerin yanında her yerde bulabileceğiniz muz ve çileğe doyacaksınız. Üstelik çoğuna para vermeden.


Bar Yerine Çay Bahçesi

 

Gözünüz Rus kızlarında ya da ne bileyim barlarda, discolarda değilse Anamur'a gitmeniz için bir sebep daha. Ailenizle rahat rahat vakit geçirebileceğiniz deniz kenarındaki çay bahçeleri sizleri bekliyor.

 

Lüks Oteller Yerine Pansiyon

Para verdiniz diye herşey dahil 3 öğün yemek yemek zorunda değilsiniz. Pansiyonlarda kalarak samimi bir aile ortamında, yeni tanıştığınız sıcak kanlı tatilcilerle gülüp eğlenebilirsiniz. Üstelik bir günlük odaya cumhuriyet altını fiyatı vermeniz de gerekmiyor.


Köşekbükü Mağarası

 

Alanya'lılar kızmasın ama Damlataş Mağarasından bin kat daha güzel bir mağaramız var. Köşekbükü Mağarası çok bilinmese de Türkiye'deki sayılı astım mağaralarından birisidir. Hem inanılmaz doğasına hayran kalabilir hem de astım rahatsızlığınıza çözüm bulabilirsiniz.


Kaynak; www.onedio.com