a
0(324) 814 11 15
Çağrı Merkezi
Share
SOKAK HAYVANLARI KORUMA ALTINDA

 4 Ekim Dünya Hayvan Hakları Koruma Gününde Anamur Belediyesi bir ilke imza attı.

    Sokak hayvanları üzerine yaptıkları sosyal projelerle sık sık adından söz ettiren Anamur Belediyesi 4 Ekim Dünya Hayvan Hakları Koruma Gününde ilçe girişine astığı bir tabela ile hayvan hakları konusunda duyarlılığını bir kez gösterdi. Asılan tabela şu şekilde “bu ilçede yaşayan tüm sokak hayvanları,5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu gereğince Anamur Belediyesi ve Anamur Hayvan Hakları Koruma Derneğince koruma altına alınmıştır”.

       Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe Anamur Hayvan Hakları Savunucuları Derneği üyeleri ile birlikte  Pullu girişinde kurdelesini kestiği tabelanın önünde  günün anlamı ile ilgili küçük bir konuşma gerçekleştirdi.  Yaptığı konuşmada  kendisinin de bir köpeği olduğunu belirten  Başkan Türe “Gerek belediye olarak gerekse şahsım her daim  yaratanın bize emanetleri olan bu sevimli dostların yanındayız. bu kapsamda bir  çok etkinliğe imza ettik. Mesela son olarak Uluslar Arası Kültür ve Muz Festivalimizde “Aile dostlarımız yarışıyor”  slagonu ile bir etkinlik organize ettik. Ve bu etkinliğimiz önce bölgemizde sonra ülke genelinde çok ses getirdi. Bu konuda bir farkındalık yaratabildi isek ne mutlu bize. Son olarak ise Türe Anamur Hayvan Hakları Savunucuları Derneği üyeleri ile birlikte böyle bir projeye imza attık.  İnşallah bu projemiz de örnek teşkil eder, sokak hayvanlarına, aile dostlarımıza bir katkımız olur.” Dedi.

    Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe’ nin konuşmasının ardından hareket eden ekip, Bozyazı Hayvan Barınağına geçti.Ekip burada barınakta kalan hayvanlara mama bağışında bulunup onlarla vakit geçirdi.