a
0(324) 814 11 15
Çağrı Merkezi
Share
24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADIK

Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe  geleneği bozmadı.Her yıl olduğu gibi Anamur Belediyesi birim Müdürleri, Belediye Başkan Yardımcıları ve Belediye Başkanı Mehmet Türe’nin bizzat kendisinin de katılımı ile öğretmenler gününü kutladı.

  Program kapsamında farklı gruplara ayrılan ekipler ilçedeki bütün okulları ziyaret etti. Ekipler ziyarette ilçedeki bütün öğretmenlere ismine özel kalem hazırlatılan kalem ve karanfil takdim etti.

  Ziyaretler kapsamında ise bu yıl köy okullarını ziyaret eden Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe Gercebahşiş Yeni Mahalle ilkokulu, Gecebahşiş Saadet Tuna ilkokulu ve Ortaokulu, Güneybahşiş ilkokulu ve Evciler İlkokulunu ziyaret etti.

  Şehit Öğretmenleri unutmadı

 Ziyaretlerin sonunda  günün önemi ile ilgili  konuşan Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe şehit edilen öğretmenleri de  unutmadı. Türe “Bu özel günde öncelikli olarak  şehit edilen öğretmenlerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum. Şu anda görevini icra eden öğretmenlerimize de buradan seslenmek istiyorum; Üstlendiğiniz misyonla geleceğimizin inşasında büyük pay sahibi olan siz değerli öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlar; bu kutsal görevinizde ömür boyu başarılar dilerim” dedi.

Türe Atanamayan Öğretmenleri de Unutmadı

 

Sözlerine devam eden Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe atanamayan öğretmenlere de değindi. Türe “bu ülkede binlerce  Eğitim fakültesi mezunu genç beyinlerimiz atanamıyor. Her öğretmenin görevini icra etmek en doğal hakkıdır. İnşallah önümüzdeki süreçte devletimiz bu soruna bir çare bulur.  Ben onlarında buradan özel olarak günlerini kutlamak istiyorum.” Dedi.