a
0(324) 814 11 15
Çağrı Merkezi
Share
KAMUOYUNUN DİKKATİNE

Değerli Hemşerilerim,
Saygıdeğer Kamuoyu,
Dün akşam saatlerinde bir sosyal paylaşım sitesinde yapılan bir paylaşımı kaynak göstererek Anamurlunun Sesi adlı internet gazetesinde kurumumuzu zan altında bırakma maksatlı, kamuoyunu yönlendirmeye yönelik asılsız iddia ve ithamlar içeren bir haber servis edilmiştir.
Söz konusu haberde Park ve Bahçeler Müdürlüğümüze ait araç üzeri odun parçaları ile dolu vaziyette seyir halinde iken bir takım kişilerce fotoğraflanmış, Anamur Belediye Başkanlığı’nın kendi yandaşlarına odun taşıdığı algısı oluşturacak şekilde basına servis edilmiştir.
Bahse konu olan araç Anamur Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne aittir. Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerimiz gerek şehir merkezinde gerekse büyükşehir yasası ile merkeze bağlanan eski belde ve köylerde ot biçme, ağaç budama ve çevre temizliği gibi çalışmalar yapmakta ve bu çalışmalar esnasında ortaya çıkan ağaç dalları ve odunu çevreye atmayarak Belediyemize ait Çiçek Üretim Serasına getirerek depolamaktadır.
Burada depolanan odunlar ilgili sosyal medya paylaşımında bahsedildiği gibi gelişi güzel, kontrolsüz bir biçimde sağa sola gönderilmiyor, aksine kış mevsiminde Çiçek Üretim Seramızın ısıtılmasında ve kötü hava koşulları nedeniyle araziye çıkarak çalışma yapamayan Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesindeki ekiplerimizin ısınma ihtiyacının karşılanmasında kullanılmaktadır.
Suyu bulandırmak, insanlara kara çalmak için fırsat kollayan çevreler de dahil olmak üzere herkes emin olsun ki;
Uzun yıllar boyunca hem bürokrasi hayatı hem siyasi hayatı boyunca kamu görevini emanet, kamu malını beytül mal sayarak hizmet etmeye çalışan Hidayet Kılınç, Anamur Belediye Başkanlığı görevini sürdürdüğü sürece tüyü bitmemiş yetimin hakkı olduğuna inandığı bir ağaç kıymığını dahi kimseye peşkeş çekmeyecektir.