a
0(324) 814 11 15
Çağrı Merkezi
Share
EL EMEĞİ ÜRÜNLERİ PAZARI HALKA AÇILDI

Bir süre önce Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç’ın talimatı ile açılması planlanan “El Emeği Ürünleri Pazarı” faaliyete geçti.
Şehit Şükrü Ünlü Pazar Yerinde halka açılan, vatandaşların özellikle öğle saatlerinde rağbet gösterdiği El Emeği Ürünleri Pazarı’nın ilk ziyaretçilerinden birisi ise Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç oldu.
Ziyaretinde vatandaşlarla yakından ilgilenen ve aynı zamanda alışveriş yapan Başkan Kılınç kadınların ekonomiye katılmasının önemine dikkat çekti. Kılınç “Gazi Mustafa Kemal’in de belirttiği gibi dünyada her şey kadının eseridir ve Türk Kadınları değerlidir. Bizde Anamur Belediyesi olarak Gazi Mustafa Kemal’in yolundayız. Bu bağlamdkadınlarımızı ekonomiye kazandırmak amaçlı böyle bir projeyi faaliyete geçirdik. Ev hanımları burada kendi el emeklerini satışa sunuyorlar, bu şekilde hem ev ekonomisine hem de ülke ekonomisine katkı sağlıyorlar. “ dedi.
Başkan Kılınç El Emeği Ürünleri Pazar’ında ürünlerini satmak isteyen kadınların Belediye Hizmet Binasına Başvuru yapabileceğini belirterek sözlerini tamamladı.
El yapımı bebek kıyafetleri, kıyafetler, ev eşyaları, çeyizlik eşyalar ve yemek çeşitlerinin satışa sunulduğu Pazar her Perşembe açılması planlandı.