a
0(324) 814 11 15
Çağrı Merkezi
Share
Covid-19 ile ilgili basın açıklaması

Değerli Hemşerilerim
Saygıdeğer Kamuoyu.


23 Kasım günü özel kalem müdürlüğümüzde çalışan arkadaşlarımızla birlikte yaptırdığımız testler neticesinde maalesef bir arkadaşımızın testi pozitif çıkmış ve sağlık görevlilerimiz tarafından hemen karantinaya alınarak tedavisine başlanmıştı.

Her ne kadar bizim test sonuçlarımız negatif çıkmış olsa bile yakın çalışma arkadaşımızın testinin pozitif çıkması ve bizlerle çok yakın teması bulunması nedeniyle, belediye içerisinde çalışan arkadaşlarımızı ve her gün ziyaretimize gelen vatandaşlarımızı risk altında bırakmamak için şahsım, bir Belediye Başkan Yardımcımız ve Özel Kalem Müdürlüğü çalışanlarımız ile birlikte belediyemize ait 82 Sosyal Tesislerinde bir hafta karantinaya girerek, çalışmalarımızı izole bir şekilde sürdürme kararı almıştık.

Kendimizi izole ederek geçirdiğimiz bir haftalık sürecin ardından dün akşam yapılan test sonuçlarımızın negatif olduğu ve hiç bir arkadaşımızın hastalık belirtisi göstermediği sağlık kurumlarımız tarafından bildirilmiştir.

İnşallah yarından itibaren görevimizin başında olacak, Covid-19 salgınına yönelik tedbirlerimizi de arttırarak #Anamur'a ve hemşehrilerimize hizmet etmeye devam edeceğiz.

Sizlerden kendinizin, ailenizin ve çevrenizin sağlığı için maske, mesafe ve hijyen kurallarına uygun davranmanızı, kalabalık ortamlardan kaçınmanızı ve zorunlu olmadıkça evlerinizden çıkmamanızı rica ediyorum.


Hidayet Kılınç
Anamur Belediye Başkanı