a
0(324) 814 11 15
Çağrı Merkezi
Share
Anamur 12. Kültür ve Muz Festivali Görkemli Başladı.

Anamur Belediyesi’nin 12.sini gerçekleştirdiği Uluslararası Kültür ve Muz Festivali´nin ikinci gününde sevilen sanatçı Burcu Güneş sahne aldı.

Anamur Belediyesi 82 Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen 10 bin kişinin katılımı ile deyim yerindeyse amacına ulaştı.  Güneşin öncesinde, Anamur Belediye konservatuarı Halkoyunlarını sergiledi. Ardından Ankara Fogmet ve Kuzey Kıbrıs Çatalköy Belediyesi halk dansları topluluğu sahne aldı.

 Kıbrıs Barış Harekatı 44. Yılında Anıldı

KKTC Çatalköy Belediye Başkanı Mehmet Hulusioğlu´nun da katıldığı festivalde, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin Rum işgalinden kurtarılmasının 44. Yıldönümü de anıldı. Başkan Türe, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Barış Harekatının 44. Yıldönümü nedeni ile dönemin KKTC Cumhurbaşkanı Merhum  Rauf Denktaş, Türkiye Başbakanı Merhum Bülent Ecevit ve Rumlar tarafından esir alındıktan sonra acımasızca şehit edilen Yüzbaşı Cengiz Topel´i de rahmetle andı. Çatalköy Belediye Başkanı Mehmet Hulusioğlu da yaptığı kısa konuşmada, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Barış Harekatının 44. Yıl dönümü nedeni ile harekatın karargah noktası olan Anamur´da olmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve Anamur halkına teşekkür etti. Her iki başkan ve Azerbaycan temsilcisi Natieva, Türk Bayrağı, KKTC Bayrağı ve Azerbaycan Bayrağını sağlayarak Türk dünyasında birliğin devam ettiğini söylediler.  


Denizimizi Kirletmeyiz Balık Çiftliklerini Kurdurtmayız

Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe´nin geçen yıl yasakladığı havai fişek gösterileri bu yıl yapılmadı. Çevre platformu,  Burcu Güneş´in sahnesine, ‘Balık çiftliklerini kurdurtmayız, Denizimizi kirletmeyiz.´ Yazılı dev bir pankart açtı. Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, Türkiye´nin en temiz denizinin Anamurda olduğunu belirterek balık çiftliklerinin Anamurda kurulmasına karşı olduklarını söyledi.  Türe, Dünya girişimci Kadın Ödülünü Türkiye´ye kazandıran Anamurlu Burcu Ünsal´ı  tebrik etti ve Anamur halkı adına teşekkür etti.  Azerbaycan Temsilcisi Melek Natieva Anamur da çok iyi misafir edildiklerini ve memnun olduklarını belirterek festivale davetinden dolayı Belediye Başkanı Mehmet Türe´ye teşekkür etti. 


Güneş Anamur´u Coşturdu

Gecenin ilerleyen saatlerinde sahne alan ünlü sanatçı Burcu Güneş, Çıkmaz sokaklar, Ağır Yar, Gül Kokusu, Aşkın Beni Baştan Yazar, Yoh Yoh gibi parçaları ile Anamurlu hayranlarını mesh etti.

Sahnede Türküler ve oyun havalarından da güzel bir dinleti sunan Güneş, Konserin bir bölümünde sergilediği davul şov dansı ile  alanı dolduran on binleri coşturdu.  Güneş şov sırasında davulu çalan arkadaşına da Anamur muzu ikram etti.

Slov şarkılarda cep telefonlarının ışıklarını yakarak Güneş´e eşlik eden gençler oyun havalarında da yerlerinde duramadılar. Burcu Güneş´in, “ Kuşlara, kedilere köpeklere bakıyor umusunuz?” Sorusuna alanı dolduranlar tarafından alkışlı evet yanıtı buldu.

Belediye Başkanı Mehmet Türe, İYİ Parti Mersin İl Başkanı Servet Koca ve Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Gubaroğlu sanatçıya 82 numaralı Anamur Belediyespor forması, muzlu kadın heykeli, Anamur muz hevengi ve çiçek takdim etti. Gecenin unutulmaz anlarından birisi de öz çekimler oldu.