a
0(324) 814 11 15
Çağrı Merkezi
Share
Anamurlu şair Abdulkadir Bulut 33. ölüm yıldönümünde memleketi Anamur’ da düzenlenen kapsamlı bir törenle anıldı.

 

Anamur Kültür Derneği Anamur Belediyesi işbirliğinde  düzenlenen etkinlikler  gün boyu devam etti.  Etkinlikler kapsamında uzun süredir hazırlıkları devam eden Abdülkadir Bulut Kütüphanesi’nin açılışı gerçekleştirildi.  

“ Akine Abdülkadir Bulut Kütüphanesi”

    Kültür Bakanlığı Kütüphaneler Genel Müdürlüğünden emekli Gökçin Yalçın, Gazeteci Tahsin Ünlü, Şair- yazar Ferhat İşlek ve muhtar Süleyman Duman’ın   girişimleri ile  şairin kendi köyü olan Akine Köyünde “Akine Köyü Abdülkadir Bulut Kütüphanesi”  açılışı gerçekleşti.

Açılışa Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, Anamur ilçe Jandarma  Komutanı  savaş Cingöz, Şair Abdülkadir Bulut’ un oğlu Ekin Bulut, ailesi ve çok sayıda davetli katıldı.

Anma Gecesi Düzenlendi

     Akine Köyünde  düzenlenen açılış töreninin ardından akşam Dragon Parkı içerisinde Antik Tiyatroda anma gecesi düzenlendi.

Anma Gecesinde söz alan Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe “ görevde bulunduğum 9 yıldır aksatmaksızın değerli Şairimiz Abdülkadir Bulut’ u anmak, genç nesillere onu anlatmak adına etkinlikler düzenledik. Bugün burada  yine o muazzam adamı anmak için toplandık. Ben bu organizasyona emeği geçen Anamur Kültür Derneği’ ne ve Dernek Başkanımız Yaşar Alıcı’ ya ve belediye personellerimize ve katılımlarından dolayı siz değerli misafirlerimize teşekkür ederim.” Dedi.

Program Abdülkadir Bulut ile ilgili müzikli slayt izletilmesi, şiirlerinin okunması ile son buldu.