a
0(324) 814 11 15
Çağrı Merkezi
Share
KONSERVATUVAR KAYITLARI BAŞLADI

Anamur Belediye Konservatuvarı 2018-2019 eğitim öğretim yılı ön kayıtları başladı.

Anamur Belediyesi  Muşurup Sanat  sokağında açılan stantta gerçekleştirilen ön kayıtlar 14 Eylül’ e kadar  devam edecek.

 12 farklı dalda eğitim veren konservatuvar,  asıl kursiyer adaylarını belirlemek için ön kayıt sürecinin ardından 15-16 Eylül’ de yetenek sınavı yapacak.

Sınavdan olumlu sonuç alan kursiyerler, konservatuvar bünyesinde 2 yıl sürecek bir eğitim ve kurs sürecinden geçecek. Ve 2 yılın sonunda kursiyerler belgelerini alarak konservatuvardan mezun edilecekler.

Yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile ilgili durum değerlendirmesi yapan Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe”  Konservatuvarımız bu güne kadar birçok başarıya imza attı, bir çok gencimizin hayatına dokundu.  Her yıl bir çok  Güzel Sanatlar Lisesine  derece ile öğrenci yerleştirdi. Ben konservatuvar hocalarımızı ve öğrencilerimizi öncelikle tebrik etmek istiyorum. 

Her yıl olduğu gibi bu yılda eylül ayında kayıtlarımız başladı. Konservatuvarımız Türk Halk Müziği , Türk Sanat Müziği, Türk Halk Oyunları, Tiyatro, Enstrüman (Bağlama, Kabak Kemane, Keman , Gitar , Yan Flüt , Ritim ) gibi bir çok alamda eğitim vermektedir. “ dedi.