Anamur Belediye Başkanı Durmuş Deniz, şehit ve engelli ailelerini ziyaret ederek Anneler Gününü kutladı.

Karalarbahşiş Mahallesi’nde mahalle muhtarı Yaşar Gülmez ile birlikte engelli çocukları bulunan Adem-Ebişe çiftinin evini ziyaret eden Başkan Deniz, ailenin annesi Ebişe hanımın anneler gününü kutladı. Üç engelli çocuğa sahip aile ile sohbet eden Başkan Deniz, ailenin Anamur Belediyesi’nden istediği talepleri dinledi. Engelli çocuklara annelik yapmanın daha büyük sorumluluk ve fedakarlık gerektirdiğini belirten Başkan Deniz ailenin ve engelli çocukların hayatını kolaylaştırmak için Anamur Belediyesi’nin tüm imkanlarını seferber edeceklerini ifade etti.

Evleri ile ana yol arasında ulaşım sorunu olduğu için servisin yaklaşamadığı aile ulaşım sorununun Anamur Belediyesi tarafından çözülmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ailenin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ile görüşme talebini yerine getiren Başkan Deniz, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’i görüntülü arayarak aile ile görüştürdü.

Daha sonra da Belediye Başkanı Deniz, evin ulaşım sorunu olduğu için liseden mezun olana kadar annesinin sırtında ana yola kadar taşınan Esma Katılmış’ı evinde ziyaret ederek ailenin annesi Gülay Katılmış’ın anneler gününü kutladı.

Başkan Deniz Şehit Ailesini Ziyaret Etti.

2012 yılında görevli olduğu Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Piyade Onbaşı Hakan Balta’nın Malaklar Mahallesinde ikamet eden ailesini ziyaret etti. Şehit annesi Ayşe Balta’nın anneler gününü kutlayan Başkan Deniz; “Anneler Günü nedeniyle ilçemizde bulunan engelli ailelerini ve şehitlerimizin bizlere emaneti olan şehit ailelerini ziyaret ederek hem anneler gününü kutladık hemde dile getirdikleri sıkıntıları ve bunların çözüm yollarını konuştuk. Anneliğin dünyadaki tüm güzelliklerin kaynağı olduğuna inanan birisi olarak bizleri dünyaya getiren, binbir fedakarlıkla besleyip büyüten annelerimizin taleplerini yerine getirmenin temel görevlerimizden olduğuna inanıyorum.” dedi.